Talepleriniz için bizi arayın.
0216 473 02 36

UZUN SÜRE DAYANIKLI ENDÜSTRİYEL ETİKETLER

Endüstriyel etiketler, pek çok iş alanında çeşitli firmalar tarafından kullanılan en etkili tanıtım yöntemlerindendir. Markanızı tanıtmanın yanı sıra, müşterilerle buluşturduğunuz ürünlerinizin önemli özelliklerini de bu etiketler aracılığıyla aktarabilmektesiniz. Dolayısıyla hem marka bilirliğinizi artırma hem de ürünün kullanım şekli ya da özellikleri gibi bilgileri uzun süreler muhafaza etmeniz gerekmektedir, çünkü kısa sürede deformasyon ya da aşınma geçiren etiketler, kurumsal itibarınızı zedeleyebilmekte, müşterinizle aranızdaki güven duygusunu tahrip edebilmektedir.

Dış Mekan İçin En iyi Etiket Önerisi

Dış mekan kullanım için imal edilen ürünlerde etiketleme işlemi oldukça zorlu bir süreci beraberinde getirmektedir: dış etmenler. Yağmur, kar, dolu ya da sıcaklık gibi hava muhalefeti içeren durumlar pek çok etiket çeşidi için türlü deformasyon ve/veya silinme gibi sorunlara sebebiyet vermektedir, bu yüzden özellikle iş makinesi gibi uzun yıllar boyunca dışarıda kullanılan ürünlerde bahsi geçen olumsuz dış etmenlerden markanızı ve ürün bilgilerinizi koruyacak uzun süre dayanıklı endüstriyel etiketler kullanılması gerekmektedir. Bahsi geçen olumsuz hava koşullarından markanızı muhafaza etmek için leksan etiket, paslanmaz asit indirme etiket ve alüminyum mikron etiket gibi etiket türlerini tercih edebilirsiniz. Bu etiketler, hava koşulları ya da ekstrem sıcaklık değerleri gibi faktörlerden asgari ölçüde etkilenir, uzun yıllar boyunca markanızın tanıtımını yapmayı sürdürürler.

İç Mekan İçin Etiket Önerileri

Bazı ürünlerin dış mekanda kullanılması gerekmez, bu yüzden de hava koşullarından neredeyse hiç etkilenmezler. Ancak dışarıda kullanılmasa bile ürünün kullanıldığı ortamın sıcaklığının ürün üzerine işlenen etiketin ömrünü etkilediği yadsınamaz bir gerçektir. Dolayısıyla, iç mekanda yüksek ısı içeren bir sektörde kullanılan bir iş makinesi için PVC etiket ya da kuşe etiket gibi ısıya dayanıksız etiketler kullanılmamalıdır. Bunların yerine ekstrem sıcaklık değerlerine karşı uzun süre dayanıklılığını koruyabilen asit indirme etiket, alüminyum mikron etiket ve lazer etiket kullanılabilmektedir. Ekstrem sıcaklık değerlerinin mevcut olmadığı ortamlarda ise kuşe etiket, PVC etiket, leksan etiket ve rulo etiket, ürünlerinizin üzerinde markanızı en etkili biçimde temsil edeceklerdir. Ayrıca, damla etiket de estetik açıdan ısı içermeyen ortamlara yönelik üretilen ürünlerde son derece popüler bir etiket türüdür.

Merak Edilenler
Ağır sanayiye yönelik iş makineleri üretiyorum. Hangi etiket türü benim için uygundur?
Sanayiye yönelik üretilen makineler uzun seneler kullanılmalarından dolayı markanızın ve ürünle ilgili önemli bilgilerin de ürün kullanımda olduğu müddetçe varlığını sürdürmeleri beklenir. Bu bakımdan iş makineleri için asit indirme etiket ve alüminyum etiket gibi sıcaklık değerlerinden ve olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen endüstriyel etiketleri önermekteyiz.
Elektronik sektöründe faaliyet gösteren bir firmada yöneticiyim. Ürünlerimiz üzerinde ne tür bir etiket kullanmalıyız?
Elektronik sektöründe üretilen ürünlerin üzerinde büyük çoğunlukla leksan etiket türü tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise leksan etiketin kolay şekil verilebilir olması ve oldukça dayanıklı materyallerden üretilmesidir.