Talepleriniz için bizi arayın.
0216 473 02 36

PVC (Sticker) Etiket

 

PVC etiket, polivinil klorür olarak bilinen bir materyalden imal edilen ve son derece dayanıklı bir y

apıya sahip olan bir etiket çeşididir. PVC etiketler öncelikli olarak elektrik ürünlerinde, giyimde, uzaktan kumanda panellerinde ve elektronik eşyalarda sıklıkla kullanılır. Transparan PVC maddesi ile yapıştırıcının arasına uygulanan baskı, dış ortam koşullarının baskıya herhangi bir etki etmesini önler. Böylece e

tiketin renginde ya da şeklinde herhangi bir deformasyon meydana gelmez; çok uzun yıllar boyunca kullanım ömrünü korur. Son teknoloji baskı yöntemleri ile baskı yapılarak açık renklerin ve görselliğin ön planda olduğu bir etiket ortaya çıkar. PVC etiketlerin üzerine istenen her türde logo, resim, şekilde, yazı ya da simge kolaylıkla basılabilmektedir.

PVC Etiketin Avantajları

Birçok sektörde yaygın bir biçimde kullanılan PVC etiket, birden fazla amaca yönelik olarak üretilebilir. Ayrıca, diğer etiket türlerinde olduğu için bu ürünümüz de son teknoloji makineler ile en kaliteli PVC materyalleri ve boyalar kullanılarak üretilir. PVC etiket, serigrafi baskı yöntemi ile imal edildiği için ürüne işlenen baskı, dış yüzde değil, iç yüzeyde kalır, bu yüzden fiziksel bir bozulma oluşmaz. İhtiyaca uygun olarak farklı boyut ve ebatlarda üretilebilen PVC etiketler, dayanıklı yapısı sayesinde hem iç hem de dış mekân alanlarda kullanılabilmektedir. Estetik ve kalite bakımından bu etiket türü birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sahip olduğu en avantajlı özelliği tersten baskı yapılabilir oluşudur, bu sayede baskı solmaz ve kararmaz. PVC etiketler diğer kullanım yerlerinin yanı sıra, ışıklı tabela üretiminde de yaygın olarak kullanılır.

PVC etiketler içeriğindeki maddelerden dolayı çok yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı yapıda değildir, eriyebilirler. Eğer yüksek sıcaklıklara dayanıklı bir etiket türüne ihtiyaç duyuyorsanız, ürünlerinizde leksan etiket kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

PVC Etiket Modelleri

Merak Edilenler
Yüksek ısıya dayanıklı mı?
İçeriğindeki maddelerden dolayı çok yüksek ısılara karşı dayanıklı değildir. Bu tür durumlarda leksan etiketi önermekteyiz.
PVC etiket solma, kararma yapabilir mi?
PVC etiket, tersten baskı tekniği ile üretildiği için markanızı tanıtan sembol ve yazılar dış etkenlerden etkilenmez.