Talepleriniz için bizi arayın.
0216 473 02 36
Leksan Etiket Modelleri

Leksan etiket, polyester üzerine basılan bir etiket çeşididir. Uygulanan baskı, kullanılan malzeme ve içerisindeki yapıştırıcı madde arasında kaldığından akla gelebilecek her tür tahribata karşın baskının solma ya da çıkma şansı yoktur. Ayrıca, kullanılan malzeme kalitesi sayesinde diğer etiket türlerine kıyasla oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Kullanım alanları arasında elektronik sektörü, makineler ve fırınlar sayılabilir. Sıcağa karşı da dayanıklı olduğu için bu tür yerlerde sıklıkla tercih edilir.

Leksan etiket neden tercih edilmedir

Leksan etiket yaygın bir kullanım alanına sahiptir ve imalat aşamasında diğer ürünlerde olduğu gibi son teknoloji malzemelerden ve modern makinelerden yararlanılır. Piyasada bulunabilecek en kaliteli boya ve polyester materyalleri ile üretilen leksan etiketler, serigraf baskı tekniği ile yapıldığı için baskı iç yüzeyde kalır. Yani etiketiniz hava ya da kullanım koşulları yüzünden herhangi bir deformasyona uğramaz. Bu açıdan pek çok kişi tarafından tercih edilen bir etiket çeşididir. Leksan etiketler farklı boyut ve ebatlarda imal edilmekle birlikte iç ve dış mekanlarda kullanıma son derece uygundur. Diğer bir yandan, estetik açıdan en dikkat çeken etiket cinsidir. Bu özelliği ile markanızın logosu ve ismi olabilecek en iyi şekilde temsil edilir.

Leksan etiket, ters baskı yöntemiyle üretildiği için boyasında herhangi bir solma ya da kararma meydana gelmez. Malzeme temasa karşı duyarlı bir yapıya sahip olduğundan dolayı tersten baskı yöntemi ile bulunduğu yüzey ile arasında hiçbir bağ olmayacağı için bir sorun ile karşılaşılma riski son derece düşüktür. Bu etiketler ışıklı tabelalar üzerinde de kullanılabilmektedir çünkü üretiminde çeşitli boyalar kullanıldığı için arkasından gelen ışık süzmelerine yüksek oranlarda geçirgenlik sağlar.