Talepleriniz için bizi arayın.
0216 473 02 36

SERİGRAFİ BASKI

Serigrafi baskı, metal ya da ahşap bir çerçeve üzerine gerilmiş dokuma materyaline, emülsiyon olarak bilinen kimyasal ürünlerin sürüldükten sonra basılacak yazı ya da tasarımın pozlama makinası yardımıyla pozlanması ve bir ayırıcı aracılığıyla kumaş, cam, seramik, metal levha, ahşap ya da kâğıt gibi birbirinden farklı yüzeyler üzerine serigrafi mürekkebinin geçirilmesi ve pozlanmamış bölgelerin boş bırakılması işlemidir.

Serigrafi Baskının Avantajları

Geliştirilen yeni yöntem ve teknikler ile birlikte serigrafi baskı daha dayanıklı ürünler üretebilmektedir. Bu sayede serigrafi baskı yöntemiyle ürettiğimiz ürünler ile birlikte marka değeriniz uzun yıllar koruma altına girmektedir. Marka değerlerinin tüketicilere benimsetilmesinde kullanılan reklam ürünleri arasında bulunan baskı teknikleri, reklamınızı yapmanıza yardımcı olmaktadır. Rekabet kavramının ticaretin her mecrasında bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda birçok farklı baskı tekniği firmalar tarafından denenmekte ve tüketicilere sunulmaktadır. Baskı teknikleri arasında kullanım alanı açısından en sık tercih edilen baskı türlerinden biri serigrafi baskı tekniğidir.

Kullanım alanları

Serigrafi baskı yöntemi, ipek baskı ya da şablon baskı olarak da adlandırılır. Baskı, kâğıt, cam, ahşap ya da metal gibi çeşitli yüzeylerde kullanılabilmektedir. Serigrafi baskının en çok kullanıldığı alanların başında tekstil sektörü gelmektedir. Bunun sebebi dayanıklı ve uzun ömrünün yanı sıra muadillerine kıyasla uygun bir maliyetle üretilebilmesidir. Ayrıca, hediyelik eşyalarda bile markalama için yararlanabilen serigrafi baskı yöntemi, farklı sektörler tarafından yaygınca kullanılmaktadır.