Talepleriniz için bizi arayın.
0216 473 02 36

Kurumsal Kimlik Tasarımı ile Daha Güçlü Bir Marka Oluşturun

Kurumsal kimlik, günümüzün rekabetçi dünyasında markanızı ve firmanızı ön plana çıkarmak için dikkat etmeniz gereken oldukça önemli bir niteliktir. Müşteride güven ve rahatlık duygusunu oluşturmayı başaran firmalar günümüzde en çok tercih edilen şirketler haline gelmiştir. Kurumsallıktan uzak işletmeler ise pazar paylarını büyütememekte, potansiyellerini azami ölçüde kullanma hususunda başarısız olmaktadırlar.

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir

Güven verir

Müşterileriniz ürünlerini ya da hizmetlerini aldıkları markaya güvenmek isterler. Bunu sağlayan en önemli etmenlerden birisi kurumsal kimliğe sahip olan bir marka inşa etmektir. Kurumsal bir kimliğe kavuştuğunuzda müşteriler satın aldıkları ürünlerin profesyonel kimseler tarafından üretildiğine inanır ve bu yüzden kurumsallaşmamış işletmelerin sunduğu hizmetlere kıyasla sizi tercih etmek potansiyelleri çok daha yüksektir.

Müşteri sadakatini artırır

Markanızın kurumsal kimliğine güvenen müşterileriniz ürünlerinizi tek sefer almakla yetinmezler; yaşadıkları sorunlara sunduğunuz kurumsal çözümleri birden fazla kez tercih etme eğiliminde olurlar. Bu, sadık müşteri portföyünüzü genişletmenizi sağlar. Kurumsal kimliği bulunmayan firmaların en çok şikayet ettikleri konulardan birisi ihtiyaç duyulan müşteri sadakatini sağlayamamaktır. Bunun sebebi ise çoğu müşterinin ürün ya da hizmetleri satın aldıktan sonra bir sorun çıktığında karşılarında onlarla gereken ciddiyetle ilgilenen kurumsallık bulamamalarıdır.

Başkalarına önerilirsiniz

Bir ürünü en iyi pazarlama yollarından birisi ürününüzün sizden hizmet almış memnun bir müşteri tarafından başkasına önermesidir. Bunun sebebini çok uzakta aramamız gerekmez: insanlar kendilerine tanıdıkları tarafından önerilen ürün ve hizmetlere çok daha fazla güvenirler, bunun sebebi arkadaşlarına ya da akrabalarına karşı duydukları güven duygusudur. Dolayısıyla, memnun ettiğiniz her müşteri kurumsal kimliğinizin oluşturduğu güven atmosferinin de yardımıyla sizin maaşsız pazarlama elemanınız  haline gelecektir; sizi benzer sorunlara ya da ihtiyaçlara sahip olan tanıdıklarına önerecektir.

Diğerlerinden ayrılırsınız

Müşterilerinizin sizi fark etmesi, var olduğunuzu bilmesi gerekir, çünkü sunduğunuz ürünleri ve hizmetleri onlarla buluşturmanızın tek yolu budur. Ancak hangi alanda faaliyet gösteriyorsanız gösterin rakipleriniz olacaktır. Bu rakipler büyük ya da küçük olabilir, ama ortak noktaları pazar payınızı etkiledikleridir. Sonuç olarak, bir müşteri bir ürün ya da hizmet alma ihtiyacı hissettiğinde karşısında birçok seçenek olacaktır. Böylesine rekabetçi bir ortamda müşterilerin sizi tercih etmesi için rakiplerinizden ayrılmanızın önemi su götürmez bir gerçektir. Bunu başarmanın en etkili yollarından birisi kurumsal kimlik oluşturmaktır, çünkü kurumsallığın getirdiği güven duygusu ve müşteri sadakati ile bundan mahrum olan rakiplerinizden ayrılırsınız, satın alma yolculuğuna çıkmış olan müşterilerin öncelik verdiği seçeneklerden biri haline gelirsiniz.

Halihazırda kurumsal bir kimliğiniz bulunmuyorsa bu konuda endişe etmenize gerek yok, çünkü BenAjans olarak kurumsal kimlik tasarımı hizmetimiz ile çözüm ortaklarımızın direktifleri ve ihtiyaçları doğrultusunda güven veren kurumsal kimlikler yaratmaktayız.