Talepleriniz için bizi arayın.
0216 473 02 36

Endüstriyel Etiket fiyatları nasıl belirlenir?

Endüstriyel etiketler, makine sektörü ve sanayi bölgeleri için özel olarak üretilen etiketleri kapsayan bir tanımdır. Birçok çeşidi bulunan endüstriyel etiketler, marka farkındalığını ve markaya duyulan güveni artırmak için günümüzde birçok işletme tarafından tercih edilmektedir.

Etiket Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Etiket fiyatlandırması, her bir ürün için farklı malzeme ve işçilik maliyetlerini içerdiği için etiket türüne göre değişmektedir. Malzeme ve işçilik maliyetinin yanı sıra istenen özel tasarım baskılar, serigrafi ya da tampon baskı gibi farklı baskı yöntemleri ve sipariş edilen ürün adedine bağlı olarak da etiket fiyatı belirlenmektedir.

Damla Etiket

Damla etiket fiyatı, üretimde kullanılan malzemenin kalitesi ve etiket üzerine işlenen damla taneciklerinin cm2 çapına göre belirlenir. Standart PVC malzeme kullanıldığı takdirde standart cm2 hesaplaması üzerinden fiyatlandırma yapılırken daha estetik bir görünüme sahip olan metalize damla etiket üretiminde metalize damla döküm tekniği kullanılır, dolayısıyla ürün fiyatı PVC seçeneğine kıyasla daha pahalı olur, ancak markanızı daha kaliteli bir etiketle temsil etme olanağına sahip olursunuz.

Leksan Etiket

Leksan etiketler, serigrafi baskı yöntemi ile üretildiğinden etiket üzerinde kullanılan her bir rengin ve üretimde kullanılan diğer malzemelerin maliyetinin hesaplanmasıyla etiket fiyatı belirlenir. Örneğin, leksan etiket üzerine kırmızı, siyah ve yeşil olmak üzere üç renk bastırmak istiyorsanız, her renk ayrı ayrı fiyatlandırılıp üstüne etiketin imalatında kullanılan ham madde maliyeti eklenerek nihai fiyat belirlenir.

Metal Etiket

Metal etiketler, leksan etikette olduğu gibi serigrafi baskı yöntemi ile imal edilirler, dolayısıyla metal etiket fiyatı, baskıda kullanılan renk sayısı ve malzeme maliyeti hesaplanarak belirlenir. Renk adedi ve malzemenin yanı sıra sipariş ettiğiniz etiket miktarı da fiyatlandırmada oldukça önemli bir etmendir.

Etiket Modelleri